Pomysły na prezent, które sprawią radość każdemu dziecku

Dzień Dziecka, urodziny czy święta Bożego Narodzenia to tylko przykładowe okazje, gdy można zrobić prezent dziecku. Wybór zabawek jest obecnie tak duży, że znalezienie tej właściwej stanowi nie lada wyzwanie. Jeśli nie chcesz kupować kolejnej zabawki lub zależy ci, by upominek łączył zabawę i naukę, skorzystaj z naszych propozycji. Poznaj 10 pomysłów na prezenty, które z pewnością wywołają radość u najmłodszych. 

  1. Dzień w parku rozrywki

Jeśli oprócz prezentu chcesz podarować dziecku wspaniałe wspomnienia, zabierz je do parku rozrywki. Dla maluchów w wieku przedszkolnym idealnym wyborem będzie park tematyczny z atrakcjami, które są dostosowane do ich wieku i wzrostu. Starsze dzieci i nastolatków możesz zabrać do parku z prawdziwego zdarzenia, gdzie spędzicie cały dzień, jeżdżąc na szybkich rollercoasterach i kosztując rozrywki w ekstremalnym wydaniu. 

  1. Wspólny udział w ciekawych warsztatach

Czas spędzony wspólnie z rodzicami i rodzeństwem ma ogromne znaczenie dla dziecka. Dlatego w ramach prezentu zabierz je na warsztaty rodzinne, na których wszyscy będziecie doskonale się bawić i zdobywać nowe umiejętności. Mogą to być warsztaty kulinarne połączone z opanowaniem prostych przepisów, które później dziecko może odtwarzać w domu, albo wspólna nauka robienia ozdobnych naczyń. Wszystko zależy od gustu pociechy i aktualnych ofert ognisk rodzinnych czy domów kultury. 

  1. Voucher na wymarzone zajęcia dodatkowe

Twoje dziecko marzy o kursie tańca towarzyskiego albo od zawsze chciało nauczyć się jeździć konno? Wykorzystaj tę wiedzę i zarezerwuj pociesze miejsce na wymarzonych zajęciach dodatkowych. Aby było jeszcze ciekawiej, spakuj voucher do pudełka ze „zwyczajnym” prezentem lub wybierz się z dzieckiem na pierwszą lekcję i dopiero na miejscu powiedz mu, że od teraz będzie regularnie rozwijało swoje pasje.  

  1. Zabawki z elementami DIY

Jeśli zdecydujesz się kupić zabawkę, sięgnij po pomysły z serii DIY (ang. Do it Yourself). Ulubiony bohater z bajki w wersji pluszowej stanie się czymś zupełnie wyjątkowym, jeśli maskotkę trzeba będzie samodzielnie wypchać watą lub doszyć niektóre elementy. To doskonały sposób, by dziecko ćwiczyło umiejętności manualne i rozwijało w sobie twórcze odruchy. Doskonałym pomysłem dla starszych pociech będzie wspólne wykonanie z artykułów kreatywnych plannera lub pamiętnika. 

  1. Ręcznie wykonane książeczki z ruchomymi elementami

Dzieci od najmłodszych lat mają kontakt z urządzeniami ekranowymi, dlatego tak ważne jest wprowadzanie ich w świat książek i kultywowanie nawyku czytania (dotyczy to również audiobooków i e-booków). Warto sięgnąć po ofertę niszowych wydawnictw, które proponują ręcznie wykonane książki z ruchomymi elementami motywującymi do wykonania jakiegoś zadania lub będącymi po prostu miłym urozmaiceniem lektury. Tego rodzaju książki dostosowane są do wieku młodego czytelnika. 

  1. Kreatywne tablice manipulacyjne dla najmłodszych.

Jeśli zastanawiasz się, z czego ucieszy się bardzo małe dziecko, np. niemowlak, który potrafi już siedzieć lub raczkować, rozważ zakup tablicy manipulacyjnej. To specjalna plansza, do której przyklejone są ruchome (a przy tym w pełni bezpieczne) elementy. Dziecko może np. pociągnąć za klamkę, pokręcić korbką lub pobawić się plątaniną sznureczków. Celem takich zabawek jest nie tylko bezpieczne zaspokajanie ciekawości świata, lecz także uczenie malucha rozpoznawania rozmaitych struktur. 

  1. Zestawy typu „Mały chemik”, „Mały lekarz”

Twoje dziecko często mówi o tym, kim chciałoby zostać w przyszłości? Wyjdź naprzeciw jego marzeniom i kup mu specjalny zestaw typu „Mały chemik”, „Mały lekarz” lub „Mały kucharz”. Narzędzia i gadżety gwarantują doskonałą zabawę i pozwalają zdobyć nową wiedzę na temat wymarzonej profesji. Jeśli jesteś rodzicem nastolatka, który marzy o karierze w telewizji, zapisz go na warsztaty aktorskie, aby mógł pod okiem specjalistów odkryć i rozwinąć swój talent.  

  1. Sprzęt do zabawy na dworze

Takie prezenty jak rowery, frisbee czy zestaw do badmintona nigdy nie wychodzą z mody. Jeśli szukasz oryginalnego podarunku, wybierz np. zestaw do paintballu lub sprzęt sportowy, który zmotywuje pociechę do spędzania większej ilości czasu na dworze. Dzieci od najmłodszych lat siedzą przez wiele godzin w szkole, dlatego warto znaleźć powód, aby częściej zażywały ruchu na świeżym powietrzu. 

  1. Audiobooki lub roczna prenumerata ulubionego pisma

Twoje dziecko kolekcjonuje figurki z gazet lub uwielbia czytać konkretne czasopismo? Zamów mu roczną prenumeratę, dzięki której nigdy nie zapomni o pojawieniu się nowego numeru. W przypadku młodszych dzieci doskonałym pomysłem na prezent będzie zasubskrybowanie audiobooków z najpopularniejszymi bajkami. Być może okażą się pomocne w czasie wieczornych rytuałów. 

  1. Nowa aranżacja pokoju

Jeśli twoje dziecko pojechało np. na kilkudniową wycieczkę szkolną, wykorzystaj ten czas, aby przeprowadzić małą rewolucję w jego pokoju. Kup nowe meble i artykuły dekoracyjne z ulubionymi motywami pociechy. Wprowadź nowe, funkcjonalne rozwiązania, np. łóżko piętrowe lub połączone z biurkiem. Gdy wróci z wyjazdu, z pewnością będzie pod ogromnym wrażeniem swojego odświeżonego lokum. 

 

Jeśli chcesz sprawić prezent starszemu dziecku lub nastolatkowi, wręcz mu kartę podarunkową od plente, dzięki której sam wybierze sobie to, o czym marzy. Vouchery do Empiku lub Allegro na pewno okażą się trafionym podarunkiem! 

dzień dziecka