Menu

Kategorie

Jak wybrać idealny prezent dla nauczyciela?

Przez cały rok szkolny nauczyciele pracują, aby kolejne roczniki uczniów zdobywały potrzebną wiedzę. Gdy w końcu zbliża się zakończenie roku szkolnego lub Dzień Nauczyciela, nasuwa się pytanie, jaki upominek wybrać, by wyrazić wdzięczność i sympatię do pedagoga. Z każdym kolejnym rokiem szkolnym coraz trudniej wymyślić kreatywny prezent dla nauczyciela, dlatego też przedstawiamy garść inspiracji dla rodziców i ich pociech. Zobacz, co możesz kupić nauczycielowi, aby powiedzieć: „Dziękuję”. 

Co dla nauczyciela na Dzień Nauczyciela? 

Co roku powraca dylemat związany z wyborem upominku dla nauczycieli z okazji ich święta. Najczęściej uczniowie i ich rodzice decydują się na bukiet i kartkę z życzeniami. To sprawdzony pomysł i z pewnością wiele osób doceni taki gest. Co jednak, jeśli chcemy wręczyć niepowtarzalny prezent na Dzień Nauczyciela? Z pomocą może przyjść torba z pamiątkowym nadrukiem, kubek lub planer. Są to praktyczne podarunki, które z pewnością przydadzą się nauczycielowi, a przy okazji przywołają miłe wspomnienia. 

 

Jeśli budżet przeznaczony na prezent dla nauczyciela jest nieco większy, możesz zdecydować się na elegancki długopis w ozdobnym etui z grawerem. Inny dobry pomysł to karta podarunkowa. Dzięki niej nauczyciel sam wybierze to, czego aktualnie potrzebuje. Takie rozwiązanie daje pewność, że prezent okaże się trafiony i wywoła uśmiech u obdarowanego. Jeśli zdecydujesz się na tę opcję, to możesz odebrać cashback za zakup wybranej karty podarunkowej plente. Sprawdź, jak działa karta podarunkowa z cashbackiem. 

Co zamiast kwiatów dla nauczycieli? 

Wydawałoby się, że kwiaty są uniwersalnym prezentem dla nauczyciela, jednak nie każdy je lubi. Wieloletni pedagog z pewnością kilka razy w roku wraca do domu z naręczem kwiatów. Jeśli więc chcesz podziękować nauczycielowi w inny sposób, istnieje kilka ciekawych rozwiązań. Dobrym pomysłem na prezent może okazać się spersonalizowana bombonierka z czekoladkami lub zestaw herbat. Jeśli nie wiesz, co lubi dany nauczyciel, zawsze możesz zapytać uczniów wyższych klas lub zaprzyjaźnionych pedagogów. 

 

Nauczyciele bardziej niż z kwiatów mogą ucieszyć się z perfum. Niewiele osób decyduje się na taki pomysł na prezent dla nauczyciela, ponieważ trudno jest wybrać pasujący zapach, ale istnieje na to sposób. Karta podarunkowa do Douglasa pozwoli nagrodzić każdego nauczyciela w wyjątkowy sposób. Dzięki temu obdarowana osoba może sama zdecydować, jaki zapach wybrać. Taki prezent z pewnością pozytywnie zaskoczy nauczyciela czy nauczycielkę, a jednocześnie będzie niezwykle praktyczny. 

Jaki prezent można zrobić na Dzień Nauczyciela? 

Własnoręcznie wykonany prezent dla nauczyciela jest bezcenny. Potrzeba tylko odrobiny kreatywności i wolnego czasu, aby stworzyć pamiątkę na lata. Zbierz zdjęcia z wycieczek szkolnych lub innych wydarzeń z życia szkoły i przyklej je na dużej kartce papieru. Poproś innych uczniów o podpisy lub zabawne komentarze do zdjęć, jeśli pedagog znany jest z poczucia humoru. Taki pomysł na własnoręczny prezent dla nauczycielki czy nauczyciela z pewnością ucieszy ją i pozwoli zachować wspomnienia na długo. 

 

W przypadku takiej samodzielnie wykonanej pracy przyda się coś, co dodatkowo wyeksponuje dzieło uczniów. Warto więc dołożyć do własnoręcznie przygotowanego prezentu coś jeszcze. Karta podarunkowa do IKEA pozwoli obdarowanemu dobrać odpowiednią antyramę, a przy okazji dokupić elementy wystroju domu. To prezent unikalny i wyróżniający się na tle innych pomysłów. 

Co na prezent dla nauczyciela w przedszkolu? 

Młodsze dzieci również chcą podziękować swoim opiekunom, którzy wspierali ich rozwój podczas zajęć w przedszkolu. Dobrym pomysłem na prezent dla nauczyciela od najmłodszych może być ozdobny słoik konfitur albo własnoręcznie przygotowana kartka z życzeniami. Dzieci lubią prace plastyczne, a ich kreatywność nie zna granic, więc możesz spodziewać się niepowtarzalnego efektu. Dobrze sprawdzą się również wspomniane wcześniej planery, które pomogą nauczycielce w przedszkolu uporządkować listę bieżących zadań. 

 

Wielu nauczycieli przedszkolnych ma uzdolnienia artystyczne i w wolnym czasie rozwija swoje kreatywne pasje. Rodzice przedszkolaków mogą więc wybrać na prezent dla nauczycielki coś, co jej w tym pomoże. Karta podarunkowa do Empiku w takiej sytuacji sprawdzi się doskonale. Książki, muzyka, filmy, akcesoria do prac plastycznych – to tylko część z licznego asortymentu tego sklepu. Nauczyciel przedszkola z pewnością będzie zadowolony. 

nauczyciel