Plente i Janek Sikora w 2022 roku

2022

Nie jest tajemnicą, że Janek Sikora (CEO plente) jest niezwykle rozchwytywaną osobą na scenie biznesowej i e-commerce. Aby uzasadnić pozostawione bez odpowiedzi maile na jego skrzynce oraz nieodczytane wiadomości na LinkedIn, zebraliśmy najważniejsze wydarzenia, w których uczestniczył w mijającym, 2022 roku okraszając je gdzieniegdzie kluczowymi naszym zdaniem cytatami lub podsumowaniem.

Reach4biz

„Robienie biznesu to jest zmienianie świata. To jest robienie projektu, za który biorę odpowiedzialność. Bycie founderem to jest bycie sterem, żeglarzem i okrętem – to jest wzięcie odpowiedzialności za to, że jak się rozbijemy to jeszcze musimy do brzegu dopłynąć”.

„Porażki powodują, że tracicie zdrowie, one wywracają życie do góry nogami. To nie działa tak: porażka – otrzepałem się i idę dalej. W tej porażce trzeba pobyć, znaleźć kogoś kto ci poda rękę i jeszcze mieć siłę, żeby wstać”.

ICAN Institute

„Nie każdy musi być kreatywny. Kreatywność w każdym z nas drzemie i to jest super. Dla mnie kreatywność to łączenie w odpowiedni sposób kropek, które pojawiły się w naszym życiu i szukanie szybkich rozwiązań. Tego da się nauczyć”.

„Każdy z nas jest przebodźcowany – ilość reklam, telefonów, komunikatów, które otrzymujemy są naprawdę na wysokim poziomie. Ostatnie badania pokazały, że dziennie mamy styczność z 10 tys. brandów – to są reklamy, logotypy i slogany, które słyszymy od rana do wieczora. Przebić się z komunikatem tak, żeby został zapamiętany wymaga odpowiedniej kreatywności”.

„Moja pewność siebie jest zbudowana, a nie nadana. Z każdą porażką stawałem przed lustrem i liczyłem, co zrobiłem źle, a co mogłem zrobić lepiej. Przed każdą szansą ćwiczyłem, czy na pewno wypadnie to dobrze. To jest ciągła praca nad sobą”.

BRAND24

„Najbardziej motywuje mnie czas. Mam bardzo silne FOMO (fear of missing out) i świadomość uciekającego czasu mnie motywuje”.

Rozmowy/prezentacje

• Infoshare – „Umysły są jak spadochrony, działają tylko wtedy, gdy są otwarte”
• InternetBeta – „Wielki wpływ Małych Rzeczy na marketing”
• Marketing i Biznes – wystąpienie Bootstrap vs VC
• Czwartek Social Media
• Impact CEE
• CIC – Thursday Gathering

Inne wydarzenia, w których Janek Sikora brał udział

InternetBeta: Prezes plente miał okazję prowadzenia panelu, opowiadając o marketingu i biznesie.
• Reach4biz: „Finansowanie startupu. Źródła finansowania startupów w Polsce” na wydarzeniu o tym temacie Janek prowadził jeden z panelów.
• Aula Polska: Mentoring jest ważny dla naszego CEO, z tego też powodu chętnie bierze udział w projektach, które mu to umożliwiają.
• Trampki na giełdzie: Janek mentorował w inicjatywie edukacyjnej o finansach i inwestowaniu dla dzieci i młodzieży.
• FoundersMind: na tym evencie był merytorycznym opiekunem jednej ze scen.
• TeenCrunch: W tym programie celem jest pomoc młodym ludziom w zrozumieniu i dalszym wdrażaniu technologii Web 3.0. Rolą Janka w wydarzeniu był oczywiście mentoring.
• Aulery: Prezes plente był jurorem. Było to ważne wyróżnienie dla całej firmy, ponieważ jest to dla nas szczególne wydarzenie. Z kilku powodów.
• Money2020: Na własnym stoisku plente w Amsterdamie mogliśmy pochwalić się rebrandingiem i rozdać przy okazji parę gadżetów.

Jak widać, ten rok był pełen wrażeń i wystąpień naszego założyciela oraz prezesa, nie powtrzymało go to jednak przed dalszym rozwojem firmy i wdrażaniem nowych projektów. Już wkrótce udostępnimy podsumowanie 2022 roku od strony plente. Jak to mówi Janek Sikora, „stay tuned!”.